Nový průvodce Posázávím jde po stopách hrdiny ze hry Kingdom Come

Nová turistická příručka Posázavím sleduje cestu hlavního hrdiny z historické počítačové hry Kingdom Come. Turisty vede přes deset památek. Nejočekávanější česká hra roku 2018 a zároveň jedna z nenákladnějších vznikala ve spolupráci s historiky a přibližuje české dějiny před husitskými válkami. Na trhu se objevila letos 13. února.

Video Události
video

Události: Nový průvodce Posázavím turisty vede po stopách hrdiny ze hry Kingdom Come

„Brožurky byly distribuovány do Posázaví, jsou k dispozici taky elektronicky anebo v turistické centrále cestovního ruchu v Praze,“ uvedla mluvčí Středočeské centrály cestovního ruchu Lucie Vurbsová.

Průvodce nabízí deset míst ze hry. Nechybí v něm Stříbrná Skalice, kde celý příběh začíná. Hlavní hrdina – kovářský synek Jindřich – odtud musí uprchnout.

Historická podoba obce je už velmi odlišná od té dnešní. „Ten hrad, ze kterého prchají, už se do dneška nedochoval, místo toho je na tom kopci barokní kostel sv. Jana Nepomuckého,“ říká herní recenzentka Šárka Tmějová.

Část hry se odehrává také na dvoře Sázavského kláštera. „Jindřich tam pátrá po padělatelích pražských grošů. A musí v rámci toho infiltrovat mnišský řád,“ říká Tmějová. 

Hra neproniká jen do turistiky, ale taky do škol. Masarykova univerzita ji v příštím semestru zařadí do výuky jako ukázku způsobu, jak lze s historickými prameny pracovat.