Krádež paliva z Čepra: Čtyři muži půjdou před soud, hrozí jim až pět let vězení

Státní zástupkyně obžalovala čtyři muže z krádeže pohonných hmot z táborského skladu státní společnosti Čepro. Za trestný čin krádeže jim hrozí až pětileté vězení. České televizi to potvrdila státní zástupkyně Alena Pešková. Tři zaměstnanci společnosti a jeden další muž měli podle policie distribuovat odcizené palivo mimo areál. Kriminalisté je loni v červenci zadrželi při policejním zásahu.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Petr Švancara

„Ve věci byla podána obžaloba,“ uvedla táborská státní zástupkyně Alena Pešková. Čtveřici obžalovaných hrozí až pět let vězení. Výši škody policie neupřesnila. Čtyři muže zadržela při zásahu v táborském skladu státního distributora paliv Čepro v červenci 2017.

„Akce byla připravována v úzké součinnosti s vedením společnosti, a to na základě vzájemných informací vycházejících jak z vlastní kontrolní činnosti firmy, tak z operativní práce táborských kriminalistů,“ řekl po zásahu mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek.

Zadrženy byly desítky lidí

Všichni čtyři muži byli po zadržení obviněni z trestného činu krádeže. Soud jim nařídil vazbu, ze které je později propustil. Policie a celníci zasahovali ve společnosti Čepro i v květnu 2016. Kvůli krádežím pohonných hmot tehdy zadrželi desítky lidí.

Společnost Čepro, jejímž jediným akcionářem je ministerstvo financí, zajišťuje hlavně přepravu, skladování a prodej ropných produktů. Je jedním z největších průmyslových podniků v Česku.

Provozuje síť 1135 kilometrů produktovodů a k dispozici má 650 skladovacích nádrží. Jejím posláním je také ochrana zásob státních hmotných rezerv a provozuje síť zhruba dvou stovek čerpacích stanic pod obchodním názvem EuroOil.