V centru Prahy havarovalo policejní auto, po prudkém nárazu začalo hořet

V centru Prahy v sobotu ráno havarovalo policejní auto. Nehoda se stala na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice krátce po půl osmé. Policisté jeli s majáky a střetli se s osobním autem, policejní auto poté začalo hořet, potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Policistům z hořícího vozu pomohli kolemjdoucí, řidičku z druhého vozu vyprostili hasiči.

Nehoda v centru Prahy
Zdroj: ČTK/PR/HZS Praha

„Prvotní informace ukazují, že policisté jeli se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením na tísňové volání. Okolnosti celé dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Zoulová. Všichni účastníci nehody skončili v péči záchranářů. 

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky hořelo auto v motorové části. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odpojili akumulátory. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky firmy Eltodo a TSK kvůli poškozené lampě veřejného osvětlení a prasklé výloze domu.

Nehoda zhruba na hodinu zastavila provoz tramvají mezi zastávkami Štěpánská a I. P. Pavlova, protože jedno z vozidel blokovalo koleje. Tramvaje se znovu rozjely kolem 8:45.