GIBS obvinila tři lidi, pokusili se neproclít kamion s padělky za desítky milionů

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dvě zaměstnankyně Celní správy a jednoho muže za pokus vyjmout z celního řízení padělky za desítky milionů korun. Řízení se týkalo kamionu s padělky, který celníci zastavili ve Středočeském kraji. Podle informací ČTK šlo o padělky značkových bot.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Pavel Němeček

„Snažili se množství zboží snížit na minimum, aby celním řízením ohledně padělků neprošel celý kamion,“ řekl mluvčí inspekce Ivo Mitáček.

Celnice a občanská zaměstnankyně Celní správy se o to podle vyšetřovatelů pokusily za úplatu. Spolu s mužem jsou obviněny z nepřímého úplatkářství a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí jim až deset let vězení.

Na případ upozornila inspekci Celní správa, na vyšetřování aktivně spolupracovala, uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

„Stíhání dvou obviněných žen je vedeno na svobodě, obviněný muž je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost,“ uvedl Mitáček. Vyšetřování podle něj pokračuje pod dozorem státního zástupce.