Školákům začínají jarní prázdniny, poslednímu turnusu skončí 18. března

Žákům základních a středních škol v polovině Prahy a jedenácti okresech začínají jarní prázdniny. V následujících týdnech přijde postupně řada i na školáky v dalších regionech, celý cyklus potrvá do 18. března. 

Jako první si týden volna užijí školáci z pražských obvodů 1 až 5, okresů Louny, Tachov, Domažlice, Karviná a celého Jihomoravského kraje (Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo). Do školy se děti vrátí v pondělí 12. února. Následovat budou žáci z dalších okresů.

Pro provozovatele horských areálů a tamních ubytoven představují jarní prázdniny hlavní sezonu. Ubytovací kapacity v největších střediscích jsou zaplněné. Na českých horách jsou nyní obstojné lyžařské podmínky, v níže položených areálech především díky technickému sněhu.

Podle meteorologů se tento týden čeká nejchladnější období od začátku zimy, teploty by se měly pohybovat pod nulou i během dne. V noci mohou klesat i pod minus deset stupňů Celsia.

Díky jarním prázdninám by také mohla zeslábnout chřipková epidemie, kterou hygienici vyhlásili v pátek v celém Česku. Počet nemocných přesáhl 1700 na sto tisíc obyvatel a oproti předchozímu týdnu šlo o téměř pětinový nárůst. Právě školáci jsou spolu s předškoláky a seniory nejčastěji nemocnou skupinou.

Další volno čeká na školáky díky velikonočním prázdninám, které letos připadají na čtvrtek 29. a pátek 30. března. Spolu s Velikonočním pondělím tak budou mít celkem pět dní volna. Školní rok skončí v pátek 29. června, následovat budou dvouměsíční letní prázdniny. Nový školní rok začne 3. září.