DVTV obhájila v Křišťálové lupě prvenství. Web ČT24 skončil třetí

Cenu Křišťálová lupa 2017 v kategorii Zpravodajství získala stejně jako loni DVTV. Zpravodajský web ČT24 skončil na třetím místě a proti loňsku si tak o jednu příčku polepšil. Projektem roku podle odoborné poroty je služba Hlídač státu provozovaná internetovým podnikatelem Michalem Bláhou. Vítěze vyhlásili organizátoři soutěže z odborného serveru
Lupa.cz. Ve 14 kategoriích hlasovala odborná porota a internetová veřejnost.

DVTV si v kategorii, kde hlasovala veřejnost, odnesla už potřetí Cenu popularity. Následovala ji Databazeknih a server pro fanoušky televizních seriálů Edna. Projekt Daniely Drtinové a Martina Veselovského DVTV obhájil i loňské vítězství v kategorii Zpravodajství. Za sebou nechal server iDnes.cz a web ČT24.

Alza se po pěti letech vrátila zpět na vrchol v kategorii Internetové obchodování. Porazila cenový srovnávač Heureka, který vyhrál loni, třetí skončil Slevomat. V kategorii Nástroje a služby zvítězila filmová databáze ČSFD, která porazila loňského vítěze Mapy.cz. Třetí byla Databazeknih. 

Server pro fanoušky televizních seriálů Edna vyhrál kategorii Zájmové weby. Druhou příčku obsadil server Technet.cz ze světa IT a technologií provozovaný na iDnesu. Web o počítačích a IT technologiích Živě.cz, který loni vyhrál, skončil tentokrát třetí. Databazeknih.cz se probojovala na první příčku v kategorii One (wo)man show. Porazila youtubera Kovyho a My cooking diary.

Hlídač státu je projektem roku

Projektem roku podle odborné poroty je služba Hlídač státu provozovaná internetovým podnikatelem Michalem Bláhou. Osobností roku se stal moderátor internetových pořadů nejen upozorňujících na nešvary v českých ulicích Janek Rubeš.

E-commerce inspirací se staly Alza Bitcoiny. One man show - Prostřeno zabodovala v kategorii Marketingová inspirace. Služba profesionální bezplatné předpovědi počasí Windy z dílny zakladatele Seznam.cz Iva Lukačoviče pak obsadila první místo v kategorii Globální projekty českých tvůrců.

Cenu za Obsahovou inspiraci si odnesl projekt investigativního zpravodajství Ústavu nezávislé žurnalistiky HlídacíPes.org

Anticena pro EET

Anticena byla od odborné poroty udělena za EET v oblasti e-commerce. Podle porotců šlo o zbytečné a nepromyšlené zavádění elektronické evidence v on-line světě, které výrazně zhoršilo zákaznický servis.

Anketa Křišťálová lupa - Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény.