Rodiče, kteří unesli své syny ze strakonického ústavu, se na Slovensku přihlásili policii

Rodiče, kteří unesli své syny ze strakonického dětského centra, se na Slovensku sami přihlásili policii. Děti jsou v pořádku, rodiče skončili v cele.  Z policejní databáze už informace o pátrání zmizely.

Chlapci jsou momentálně v dětském krizovém centru na Slovensku. Zatím není jasné, zda případ bude řešit slovenská justice, nebo jej předá strakonickému soudu. Rodiče jsou podezřelí z únosu a pravděpodobně skončí ve vazbě, uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Sourozence odebral rodičům soud na základě předběžného rozhodnutí kvůli nedostatečné péči. Dětem pak nařídil ústavní výchovu na tři roky, protože je rodiče zanedbávali, a ohrožovali tak jejich další tělesný a duševní vývoj.

S ohledem na věk dětí soud podrobnosti k případu neuvedl. Verdikt zatím není pravomocný. Chlapci ve věku čtyři a deset let zatím byli ve strakonickém centru. V pátek 13. října je zde navštívili jejich rodiče a děti unesli. Policisté vyhlásili pátrání a na rodiče následně vydali evropský zatykač.  

Rodiče Anita Lackó a Bronislav Sloboda pocházejí ze Slovenska a podnikali v Rakousku, kde prodávali oblečení. Poslední dobou bydleli v Jihočeském kraji.