Policie končí s pátráním po zmizelé dívce Muzikářové

Policie končí s pátráním po školačce Michaele Patricii Muzikářové. Avizovala to ČTK, podle které policisté oficiálně oznámí odložení případu zřejmě v pátek. Dívka zmizela v lednu, bylo jí necelých třináct let.

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Zdroj: ČT24/PČR

Formálně ještě pátrání po Michaele Patricii Muzikářové pokračuje, policie ji stále uvádí v databázi Dítě v ohrožení. Zároveň však již naznačila, že případ odloží. Na pátek svolali policisté brífink, podle ČTK oznámí, že se tak stalo. Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová uvedla, že před tiskovou konferencí nebude informace k případu zveřejňovat.

Tehdy dvanáctiletá školačka z Ústí nad Labem nedošla letos 11. ledna do školy. Její matka odešla brzy ráno do práce, dívku před odchodem nekontrolovala. Viděla ale její oblečení, boty a věci do školy. Večer nahlásila, že ji pohřešuje.

Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Podle vyšetřovatelů ale byla ráno nejspíše ještě doma, kromě toho, že matka viděla její osobní věci, tak usuzovali i z ranní aktivity na sociální síti.

Policisté pak zahájili rozsáhlé pátrání, ve městě vylepili podobizny pohřešovaného dítěte, prohledávali místo, kde bydlela, a okolí, žádali také veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů z celé městské čtvrti.

V létě uvedl Český rozhlas, že policie podezírá partnera dívčiny matky z vraždy dítěte. Muž ale spáchal ještě v lednu sebevraždu. Policie po jeho sebevraždě přestala o případu poskytovat informace.