Zemanův zdravotní stav je podle vyšetření velmi dobrý. Trápí ho jen neuropatie

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je podle vyšetření ze závěru července velmi dobrý. Prezidenta trápí jen neuropatie dolních končetin. V tiskové zprávě to uvedl šéf lékařského konzilia hlavy státu Martin Holcát.

Prezident podstoupil komplexní vyšetření 20. července v Nemocnici Na Homolce. „Můžeme konstatovat, že současný zdravotní stav pana prezidenta je velmi dobrý. Díky úpravě režimu a stravování došlo ke snížení hmotnosti a stabilizaci dlouhodobé hladiny cukru,“ uvádí Hrad. 

Ovčáček tento týden na sociálních sítích vyvracel informace, že Zeman podstoupil operaci nohy. Uvedl, že se ho na zákrok ptali někteří novináři. Jediný zdravotní neduh, který Zemana nyní trápí, je podle Hradu neuropatie dolních končetin. 

Debaty o zdravotním stavu hlavy státu se rozproudily letos před prázdninami, kdy Zeman během některých akcí působil unaveně. Při květnové návštěvě Číny mu muselo okolí často pomáhat při chůzi a při společné fotografii státníků na něj ostatní politici museli čekat, než ho na místo dopravil vozík.

Zeman v červnu řekl, že svůj zdravotní stav považuje s malými výkyvy za totožný po celou dobu, co je na Pražském hradě. „V mém případě je jediný důvod to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ řekl novinářům během návštěvy ve Vietnamu.