Sestry, které se ztratily v Praze, už policie našla. Byly na dětském hřišti

Policie od pondělí pátrala po dvou sestrách ve věku šest a devět let z Prahy. Pohřešovány byly od pondělního odpoledne. Dívky byly posléze v pořádku nalezeny na dětském hřišti zhruba čtyři kilometry od domova.

Pohřešování dívek oznámil jejich otec, podle kterého byly dívky naposledy viděny v pondělí kolem 14:00 na dětském hřišti v místě bydliště na Kyselově ulici v Praze 8. Na jiném dětském hřišti byly dívky také nalezeny.

„Díky poznatkům od občanů, kteří viděli pátrací relaci v médiích a od rána začali volat na linku 158, byly dívky nalezeny,“ oznámil mluvčí policie Jan Daněk. Policejní hlídka objevila sestry v 08:15 na dětském hřišti v Toruňské ulici, zhruba čtyři kilometry od jejich domova.

„Podle všeho dívky strávily celou noc venku, schované v dřevěném vláčku na dětském hřišti přikryté dekou,“ sdělil Daněk. Policisté dívky po nalezení vzali na služebnu do tepla, dali jim suché oblečení a jídlo. „Nyní se budou okolnostmi jejich útěku zabývat kriminalisté a pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ doplnil policejní mluvčí.