Na Pražském okruhu se srazilo šest aut, ochromila dvě dálnice

Nedaleko Ořechu se na Pražském okruhu srazilo šest aut. Nehoda pak zkomplikovala provoz hned na dvou dálnicích – okruhu samotném a dálnici D5. Sice zůstával průjezdný jeden pruh, ale ucpání v předvečer prázdnin a vytvoření dlouhé kolony ve směru k dálnici D1 to stačilo. Po deváté večer se ale podařilo havarovaná auta odstranit.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Pavel Němeček

Nehoda se stala před sedmou hodinou večer, střetlo se při ní na 18. kilometru Pražského okruhu (dálnice D0) šest osobních aut, v nichž nikdo neutrpěl zranění. Policejní mluvčí Andrea Zoulová popsala, že se nejprve srazila dvě auta, další řidiči pak nestihli zabrzdit a narazili do nich také.

Průjezdný zůstal jeden ze dvou pruhů, ale to nestačilo. Auta se před místem nehody hromadila, silničáři večer hodnotili situaci mezi 18. a 21. kilometrem jako dopravní kolaps. Kolona ovšem dosahovala ještě dále – ke křižovatce s dálnicí D5 na 23. kilometru. Auta navíc postávala již před sjezdem z plzeňské dálnice na okruh.

Nehoda na Pražském okruhu ale nebyla jediná, která večer komplikovala dopravu v Česku. Dálnici D3 zcela zastavila nehoda osobního auta, u které zasahovali záchranáři s vrtulníkem. Při nárazu auta do svodidel utrpěli zranění tři dospělí a jedno dítě. „V autě byly čtyři osoby, tři těžká zranění a jedno lehké,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Dvě vážné dopravní nehody se staly již dřív. Při jedné utrpělo po střetu s dodávkou zranění dvouleté dítě. Zranění utrpěl i motorkář, který při předjíždění kolony narazil do policejního auta. Při další nehodě zahynul jiný řidič motocyklu, který v zatáčce vjel do protisměru a střetl se s protijedoucí dodávkou.

Rozšířil tak předběžnou červnovou statistiku obětí dopravních nehod. Ta i tak dosáhla extrémně vysokého čísla 64, což je bezmála dvojnásobek počtu lidí, kteří zahynuli při nehodách v červnu 2016. Policie přičítá tragický výsledek zejména slunečnému a teplému počasí, které přilákalo na silnice motocyklisty, cyklisty a chodce. Ti tvoří velkou část obětí.