Slábnoucí ČSSD vsadila na Žanonyho. Muže, který pomohl Ficovi k vítězství

Sociální demokraté angažovali nového muže, který má pozvednout jejich šance v podzimních volbách do sněmovny. Poslance Jana Birkeho střídá v čele kampaně Robert Žanony, který se podílel na vítězství Ficovy strany Smer-SD na Slovensku. Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek si od něj slibuje rychlou změnu dynamiky kampaně.

V čele volebního týmu ČSSD nahradí místopředsedu strany Jana Birkeho, který dal funkci k dispozici po odchodu premiéra Bohuslava Sobotky z postu volebního lídra. Sobotka svoje rozhodnutí vysvětlil odpovědností za pokles volebních preferencí strany. ČSSD podle průzkumů klesla čtyři měsíce před volbami přízeň voličů pod 15 procent, v některých ale strana propadla až na čtvrté místo se ziskem 10 procent.

„Jsem si jistý, že s Robertem Žanonym rychle změníme dynamiku naší kampaně před letošními klíčovými volbami,“ komentoval Žanonyho příchod do volebního týmu ČSSD Zaorálek.

Sám Žanony prohlásil, že cítí respekt ke 139leté historii ČSSD. „Její politika a program stojí na hodnotách, o kterých jsem přesvědčený, že jsou spravedlivé a správné a že nejlépe odpovídají na výzvy, kterým dnes čelí nejen česká společnost,“ uvedl.

Podle Lidového domu se Robert Žanony pohybuje v politickém a volebním marketingu od roku 1998, za tu dobu vedl 15 kampaní ať už na komunální, regionální, národní, nebo evropské úrovni. V současné době se zaměřuje hlavně na strategickou komunikaci odborů.

Na Slovensko sáhla před volbami do sněmovny také opoziční ODS, která spolupracuje s agenturou Komplot. Ta pro změnu pomohla ke zvolení tamnímu prezidentovi Andreji Kiskovi.