Vrah taxikářů David Virgulák bude ve vězení na doživotí. Potvrdil to Vrchní soud v Praze

Doživotní trest pro Davida Virguláka za vraždy tří taxikářů v hlavním městě platí. Nejpřísnější možné potrestání mu dnes pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Podle rozsudku zastřelil Virgulák trojici náhodně vybraných mužů proto, aby si opatřil peníze na drogy. Šestatřicetiletý muž vinu popíral.

David Virgulák u Vrchního soudu v Praze
Zdroj: ČTK Autor: Michal Kamaryt

První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva během jediné noci v dubnu téhož roku. Virgulák si pokaždé zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Tam řidiče střelil zezadu do hlavy a okradl ho. S vozem se pak vrátil a zaparkoval jej v centru města.

V autech zavražděných taxikářů se našly Virgulákovy pachové stopy. Všechny tři skutky spojuje také stejný typ zbraně, kterou však policie nenašla. Virgulák, jenž byl v minulosti dvacetkrát soudně trestán za krádeže, měl navíc u sebe peněženku jedné z obětí, a to krátce po vraždě. Hájil se tím, že ji našel.

„Kombinace dvou zásadních důkazů – množství pachových stop zajištěných na místě všech tří trestných činů a nález peněženky poškozeného krátce po trestné činnosti – obžalovaného jednoznačně usvědčují,“ konstatoval Zelenka.

Nejraději bych ty psy zastřelil 

Lednová vražda dvaačtyřicetiletého taxikáře se podle obžaloby pravděpodobně stala na silnici nedaleko Luk pod Medníkem. Další dvě těla – šedesátiletého a pětadvacetiletého muže – zanechal pachatel na cyklostezce u Uhříněvsi. V noci mezi druhou a třetí vraždou kontrolovala Virguláka policie v Praze 2, kde vnikl na oplocený pozemek. Soudy se ale přiklonily k názoru státního zástupce, že muž přesto mohl oba skutky stihnout.

„Nemám s touhle taxikářskou aférou vůbec nic společného, až na to, že jsem našel tu peněženku,“ prohlásil v závěrečné řeči Virgulák. „Já to řeknu na rovinu, já bych ty psy nejraději zastřelil, protože kecají,“ poznamenal k pachovým stopám. Policie ho prý chtěla uškvařit. „Kajínkova éra skončila a moje začala,“ dodal.

Doživotní trest si v českých věznicích bez započtení Virguláka aktuálně odpykává čtyřicet osm pachatelů, z toho tři ženy.