Měsíční předpověď počasí: Česko čekají nadprůměrné teploty

Česko se může po zbytek května těšit na teplé počasí. V noci budou teploty kolem osmi stupňů, přes den se budou ty nejvyšší pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. Na počátku června se vyšplhají ještě výš, a dostanou se dokonce nad dlouhodobý průměr. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK/PA Autor: Dominic Lipinski

Z hlediska teplot bude podle meteorologů celé období od 15. května do 11. června teplotně průměrné nebo slabě nadprůměrné. V druhé polovině května ale nevylučují, že se objeví v průběhu jednotlivých týdnů větší výkyvy teplot.

Podle týdenní předpovědi se nejvyšší denní teploty v nadcházejících pěti dnech dostanou na 17 až 25 stupňů Celsia, přičemž nejtepleji má být ve čtvrtek, kdy může být v Čechách místy až 27 stupňů. Po většinu těchto dnů je ale třeba počítat s přeháňkami nebo bouřkami.

Od pátku pak čekají meteorologové nižší teploty, ochlazovat se má od západu. Navíc má být oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, případně bouřkami. Pršet má ale v následujících čtyřech týdnech tak, jak je pro toto období obvyklé.

Video Zprávy
video

ČT: Týdenní předpověď počasí