Na Prachaticku se zřítilo malé letadlo. Pilot zahynul

U Dubu na Prachaticku se zřítilo dvoumístné letadlo typu ultralight. Nehodu nepřežil jeden člověk. Podle prvních náznaků zřejmě vypověděl službu motor. 

K nehodě vyjely dvě posádky záchranné služby a letěl i vrtulník. „Bohužel při příjezdu na místo mohly pouze konstatovat úmrtí jedné osoby v ohořelých troskách letadla. Zbytek vyšetřuje policie a letecká inspekce,“ řekla mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková. 

Že šlo o ultralight, potvrdil i starosta městyse Dub Václav Novák (Nezávislí). „Mám informace od očitých svědků, že zhruba ve čtvrt na tři mu vypověděl službu motor, … odlomila se část křídla, stroj přešel do vývrtky a zapíchl se do pole. Pilot bohužel nepřežil,“ řekl Novák. 

Co bude se zbytkem letadla dál, určí letecká inspekce, která míří na místo. „Předpoklad je, že se naloží, odveze do zapečetěného hangáru a v pracovní den se převeze do Prahy. Ale rozhodne se, až přijedou na místo,“ řekl policejni mluvčí Jiří Matzner.

V jižních Čechách se poslední letecké neštěstí stalo 22. října 2016, kdy se u Dačic na Jindřichohradecku zřítil padákový kluzák. Také jeho pilot na místě zahynul. Ve stejném okrese se loni v srpnu při seskoku padákem vážně zranil parašutista.