Cestu na bohoslužbu pomůže najít webová aplikace

V adventním a vánočním čase může lidem při hledání místa a času konání římskokatolických bohoslužeb pomoci i webová aplikace. Portál bohosluzby.cirkev.cz nabízí hledání podle termínů, názvu kostelů, obcí i místních názvů, zobrazení je textové i v mapách, s adresami i kontakty na farnost, nechybí informace o bezbariérovosti či jazyku bohoslužeb. Informují o tom webové stránky pražského arcibiskupství. K informacím o bohoslužbách se lze dostat i prostřednictvím portálu Mapy.cz.

Půlnoční mše
Zdroj: ČTK Autor: Roman Vondrouš

V současnosti je v provozu již třetí verze portálu bohosluzby.cirkev.cz, který spadá pod Církevní informační systém (CIS). Nechybí ani mobilní verze webu. Návštěvnost webové aplikace byla během prázdnin i několik tisíc uživatelů denně, v závislosti na dni v týdnu. Podíl zobrazování v mobilních zařízeních stále roste, v současnosti je okolo 53 procent, návštěvnost z pevných počítačů je pak přibližně 47 procent.

Projekt České biskupské konference obsahuje všechny římskokatolické kostely v ČR s pravidelnými bohoslužbami. Při hledání kostela bez pravidelných bohoslužeb nabídne webová aplikace i kostely s bohoslužbami v okolí dle zvolené vzdálenosti. Podle autorů portálu se do budoucna plánuje doplnění vyhledávání různých kontaktů napříč diecézemi i off-line mobilní aplikace. Církevní informační systém (CIS) je společný projekt všech českých diecézí.

Na webu České biskupské konference www.cirkev.cz je možné aktuálně najít přehled vánočních bohoslužeb v diecézích, které budou sloužit tamější biskupové. Zájemci najdou také přehled bohoslužeb, jež od těchto dní přenášejí tuzemské rozhlasové a televizní stanice.