Jak jsme na tom? Odpovídají osobnosti politiky i ekonomiky

Začíná konference Česko: Jak jsme na tom? Měla by zhodnotit úspěšnost ČR v oblasti vzdělávání, kvality života, veřejné správy, národní bezpečnosti a ekonomického potenciálu. Vystoupí na ní s projevem premiér Bohuslav Sobotka, zúčastnit by se mělo i několik dalších členů vlády i nevládní politici, ale i představitelé významných firem a některých médií.

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na konferenci nazvané Česko: Jak jsme na tom?
Zdroj: ČTK Autor: Kateřina Šulová

„Obecně se dá říci, že pokud jsme zaměřeni sami na sebe, máme tendenci být nespokojeni. Ale když se porovnáváme s ostatními, třeba se zeměmi střední Evropy, nebo celým světem, patříme do druhé, třetí desítky na celém světě. Prostě patříme do bohatého světa a často si to neuvědomujeme,“ poukázal ředitel Aspen Institute Prague Jiří Schneider.

Dodal ale, že se nevyhneme oblastem, kde to drhne. Právě na ně se konference zaměřuje. K pěti hlavním tématům patří výkon veřejných institucí, kvalita života, bezpečnost, ekonomický potenciál a vzdělání. „Jedním z cílů konference není jen nastavit nějaké zrcadlo, které může být křivé a nepřesné, ale povzbudit společnost, že má na víc,“ zmínil Schneider.

Video Studio 6
video

Jiří Schneider: Máme se dobře. Ale svůj potenciál můžeme dál rozvíjet