Tanec u Máchova jezera: držení a prodej drog, řízení pod jejich vlivem

Celníci a policisté našli drogy u čtyř desítek účastníků tanečního festivalu Mácháč, který se od pátku koná u Máchova jezera. Dva lidé podle nich řídili pod vlivem drog a dva drogy prodávali. Některé z nich čeká přestupkové řízení, další pokuta a někteří se budou zpovídat z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Informovala o tom v pátek liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Petrášek Radek

„Čeští a němečtí celníci odhalili při kontrolách vozidel 16 případů držení drog,“ uvedla Baláková. Mladík z Hodonína podle ní měl u sebe 112 gramů marihuany, další muž z Pardubic 24 kusů tablet extáze a 5,6 gramu marihuany, u devětatřicetiletého muže z Brněnska zajistili skoro 11 gramů marihuany.

„V této souvislosti se všichni budou zodpovídat z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což jim hrozí jeden rok odnětí svobody,“ uvedla Baláková.

Video Policejní mluvčí Baláková: Drogy na festivalu Mácháč
video

Policejní mluvčí Baláková: Drogy na festivalu Mácháč

Lysohlávky, amfetamin a marihuana

Dalších 13 lidí, které policisté kontrolovali, mělo u sebe takové množství drogy, které naplňuje skutkovou podstatu přestupku. U jednoho podle mluvčí zajistili policisté několik lysohlávek, u tří amfetamin a u devíti marihuanu. Při distribuci drog přistihli policisté podle mluvčí dva muže, kteří se budou současně zodpovídat i z držení drog. Hrozí jim pětiletý trest odnětí svobody.

Policejní hlídky při silniční kontrole zjistily, že třiadvacetiletý cizinec a čtyřiadvacetiletá žena řídili pod vlivem drog. „U prvně jmenovaného byl orientační test pozitivní na amfetamin a kokain a u řidičky byl pozitivní na marihuanu. Oba odmítli bez udání závažného důvodu lékařské vyšetření, které by výsledky orientačního měření upřesnilo. Nyní je čeká správní řízení, ve kterém jim hrozí až padesátitisícová pokuta,“ doplnila mluvčí.