Aktivistka Krejčová napadla policistu, trvá na svém žalobce. Kauza jde před Nejvyšší soud

Nejvyšší státní zástupce se dovolá v kauze levicové aktivistky Kateřiny Krejčové, která byla obviněna z napadení policisty na demonstraci. Městský soud v Praze ji v dubnu pravomocně zprostil obžaloby, jelikož podle něj nešlo o závadné jednání. Dovoláním v neprospěch obviněné se bude zabývat Nejvyšší soud.

Kateřina Krejčová
Zdroj: ČTK Autor: Roman Vondrouš

„Nejvyšší státní zástupce dovodil, že soud druhého stupně, který obviněnou zprostil žaloby, skutek nesprávně posoudil, proto bylo podáno dovolání,“ uvedl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

K události došlo loni na začátku července na demonstraci v centru Prahy, kde několik set lidí protestovalo proti migraci a uprchlickým kvótám. Pochodu demonstrantů se pokusila zabránit skupina aktivistů, kteří se posadili na zem a odmítali vstát.

Video 168 hodin
video

168 hodin (1.5.2016): „Pomáhat a chránit“

Proti aktivistům zasáhli policisté, kteří mimo jiné odvedli i přítele Kateřiny Krejčové. Při tom mu praštili hlavou o zem a vyrazili zub. Krejčová následně skočila na záda policistovi, který „zaklekl“ jejího přítele, a trhla mu ramenem. Policista byl poté údajně kvůli bolestem na týdenní neschopence.

Obvodní soud pro Prahu 1 označil čin Krejčové za napadení a potrestal ji měsíční podmínkou. Odvolací pražský městský soud letos v dubnu tento rozsudek zrušil a Krejčovou zprostil obžaloby.