Ďuričko odsedí zbytek trestu za vraždu Kočky ml. v mírnější věznici

Bohumír Ďuričko se přestěhuje z nejpřísnějšího typu věznice se zvýšenou ostrahou do káznice s mírnějším režimem. O jeho přeřazení do věznice s dozorem rozhodl karvinský okresní soud. Ďuričko má za sebou zhruba dvě třetiny trestu za vraždu Václava Kočky mladšího, celkem má za mřížemi strávit 12,5 roku.

Bohumíra Ďurička poslal soud do vězení v roce 2009, předtím již byl více než půl roku ve vazbě. Následujících sedm let strávil ve věznici v Karviné, která patří k nejpřísnějším vězením, tedy se zvýšenou ostrahou.

Žádal však o přeřazení do mírnějšího typu vězení a uspěl. Předsedkyně Okresního soudu v Karviné Pavlína Jurášková sdělila ČT, že zbytek trestu stráví Ďuričko ve věznici s dozorem. O konkrétním místě rozhodne Vězeňská služba. 

Ďuričko je ve vězení za vraždu Václava Kočky mladšího, kterou spáchal v říjnu 2008 v restauraci Monarch. Těsně předtím tam skončil křest a autogramiáda knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Bohumír Ďuričko a Václav Kočka mladší se dostali do roztržky, při které Kočka podnikatele nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a třikrát na něj z bezprostřední vzdálenosti vystřelil.

Ďuričko i otec oběti Václav Kočka starší byli vnímáni jako kontroverzní podnikatelé, zmiňovala se o nich například zpráva někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho z roku 2006 o údajném prorůstání organizovaného zločinu do politiky.