Soud před hlavním líčením rozhodne o vazbě pro Dahlgrena, propuštění je nepravděpodobné

Krajský soud v Brně bude 5. května rozhodovat o dalším trvání vazby pro Američana Kevina Dahlgrena. Zasedání bude neveřejné. Hlavní líčení je naplánované až na 31. května. Vzhledem k závažnosti činu je ale nepravděpodobné, že by se Dahlgren dostal z vazby na svobodu. Dahlgren je obžalovaný z vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích, hrozí mu doživotí.

Soud musí podle zákona do 30 dní od podání obžaloby rozhodnout o dalším trvání vazby. Státní zastupitelství se na soud obrátilo 7. dubna, kdy také začala běžet zákonná lhůta. V přípravném řízení o vazbě rozhodoval Městský soud v Brně a krajský soud vazbu řešil jako odvolací instance. S podáním obžaloby se situace změnila a vazební záležitosti se přenesly na krajský soud.

Pro hlavní líčení zatím krajský soud počítá se třemi dny, kromě 31. května to bude ještě 1. a 2. červen. Je zřejmé, že proces s Dahlgrenem bude v Brně patřit k nejsledovanějším za poslední léta.

Okolí místa činu
Zdroj: ISIFA
Autor: Igor Zehl

Dahlgren podle výsledků policejního vyšetřování zabil v rodinném domě v Brně-Ivanovicích čtyři své příbuzné – sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Po činu založil v rodinném domě požár. Mrtvé objevili hasiči. V tu chvíli se už Dahlgren vracel letadlem do USA. Po přistání ho na letišti zadržela americká policie. Američan je od loňska v Brně ve vazbě. Spojené státy ho jako prvního svého občana vydaly k trestnímu stíhání v Česku.