Pirátské kormidlo bere do ruky znovu Ivan Bartoš

Do čela České pirátské strany si znovu zvolili delegáti celostátního fóra bývalého předsedu Ivana Bartoše. Spolu s nimi o tom v internetovém hlasování rozhodovali také členové strany. Bartoš porazil už v prvním kole jediného protikandidáta Petra Bajgara, dosavadní předseda Lukáš Černohorský o předsednický post znovu neusiloval.

Ivan Bartoš na celostátním fóru strany

Zdroj: ČTK Autor: Vladislav Galgonek

Piráti jsou stranou inovativních lidí, kteří hledají nové cesty, prohlásil Bartoš ve svém kandidátském projevu. „To je to, co nás odlišuje od ostatních,“ dodal. V nadcházejících krajských volbách se jím vedená strana zaměří na prezentaci osobností a témat, které podle Bartoše piráti mají, ale nedaří se jim dosud o nich dostatečně informovat veřejnost.

Piráti se chystají v blížících se volbách do krajských zastupitelstev kandidovat ve všech regionech. Za úspěch by Bartoš považoval zisk zastupitelů aspoň ve čtyřech krajích. Někde budou kandidovat samostatně, v některých krajích se spojí s jinými stranami či seskupeními. Například ve Zlínském kraji utvořili společnou kandidátku se Stranou zelených.

  • Šestatřicetiletý Ivan Bartoš je členem České pirátské strany od jejího založení. Po volbách do Evropského parlamentu v roce 2014, kdy piráti těsně nedosáhli na pětiprocentní hranici nutnou pro zvolení, na post předsedy rezignoval. Ve straně působil jako řadový člen, pak člen republikového výboru a jako vedoucí mediálního odboru.