Ve středu napadne někde až 10 cm sněhu, hrozí i náledí

Zejména v jižních a východních Čechách a na Vysočině bude ve středu vydatně sněžit. Meteorologové očekávají, že napadne až deset centimetrů převážně mokrého sněhu. V noci na čtvrtek se pak může zejména v Čechách místy tvořit i náledí. V aktuální výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav.

„Očekáváme, že nejintenzivnější sněžení se vyskytne na jihu a východě Čech a v Kraji Vysočina, kde v průběhu 12 hodin může napadnout pět až deset centimetrů většinou mokrého sněhu,“ uvedli meteorologové.

Výstraha na sníh platí od středečního rána do odpoledne pro Vysočinu, velkou část Jihočeského kraje a okresy Benešov a Kutná Hora ve Středočeském kraji. V Pardubickém a Královéhradeckém kraji se dá sněžení očekávat až v polohách nad 500 metrů.

Motoristé by měli během cest jezdit opatrně, sledovat dopravní zpravodajství a nezapomenout na zimní výbavu. Nezbytné jsou zimní pneumatiky, do hor i sněhové řetězy. Mokrý sníh může lámat větve i stromy, upozornili meteorologové.

Video Meteorolog ČT: Teploty v únoru jsou vyšší než obvykle
video

Meteorolog ČT: Únor je teplejší, než bývá obvyklé

Meteorolog ČT: Únor je teplejší než bývá obvyklé

„Čeká nás jeden zimní den,“ řekl meteorolog České televize Jan Šrámek. Teploty jsou však podle něj letos v únoru zhruba o pět stupňů vyšší, než bývá obvyklé. „Pozdrav zimy dorazil zatím pouze nakrátko v lednu,“ dodal Šrámek.

Změnu neočekává Šrámek ani v následujících dvou týdnech. „Jeden dva dny budou chladnější, ale většinou bude teplo. V záloze je ale ještě březen, tam určitě nějaké chladnější období přijde,“ uzavřel Šrámek.