Vrána zakázal kontrolním orgánům předložit exekuční spisy, čímž porušil exekuční řád a stavovské předpisy Exekutorské komory. Za to mu Nejvyšší správní soud udělil pokutu, proti tomuto rozhodnutí však Vrána podal stížnost k Ústavnímu soudu. Ten jeho stížnost odmítl.
„Stěžovatel v průběhu kontroly v exekutorském úřadu svým zaměstnancům telefonicky zakázal poskytnout členům kontrolní skupiny plný přístup k elektronickým spisům. Z ústavního hlediska Ústavní soud nemá Nejvyššímu správnímu soudu co vytknout, pokud za tohoto stavu věci dovodil, že popsaným jednáním sám stěžovatel neposkytnul požadovanou součinnost a neumožnil kontrolní skupině výkon dohledové pravomoci,“ píše se v rozhodnutí Ústavního soudu.
Kvůli mnoha stížnostem podal na Vránu loni kárnou žalobu také ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který tehdy usiloval o jeho odvolání. Vrána v září oznámil svou rezignaci. „Jsem již unaven neustálým mediálním tlakem a útoky vůči mé osobě,“ řekl tehdy. V čele přerovského exekutorského úřadu, který patří mezi tři největší tuzemské exekutorské úřady, je od roku 2001.