Zima ustupuje, na namrzlé silnici přesto zemřel řidič

Při ranní dopravní nehodě nedaleko Poličky zemřel řidič. Podle policie patrně nezvládl svůj vůz na náledí. Tragická nehoda přitom přišla v době, kdy teploty ve většině republiky vystoupaly nad nulu a zbytky sněhu rychle roztávají. Na severu Čech sice ještě platí výstraha meteorologů na ledovku, ráno se vyskytla především na Chomutovsku.

Výstraha na ledovku platila v Libereckém a Ústeckém kraji v neděli a týká se ještě pondělního dopoledne až do 10:00. Zatímco v Libereckém kraji silničáři nemají informace, že by skutečně ohrožovala dopravu, v Ústeckém kraji před ní varují na Chomutovsku. Po ránu se ledová vrstva vytvořila na státních silnicích I/7 a I/13. V regionu se stalo také několik dopravních nehod, jedna zkomplikovala ranní provoz na silnici z Chomutova do Karlových Varů.

Nejtragičtější následky ale měla ranní havárie u Sebranic severně od Poličky na Svitavsku. Na namrzlé silnici ztratil řidič kontrolu nad svým autem, které vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. „Muž narozený v roce 1987 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám. V tom místě to bylo neskutečně namrzlé,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Většinu území Pardubického kraje přitom postihlo oteplení, které odneslo zbytky sněhu. Polička však leží již na úpatí Českomoravské vrchoviny, vztahují se na ni proto i podmínky, se kterými se potýkají silničáři v sousedním Kraji Vysočina. Tam v noci namrzla řada silnic, do terénu proto musely sypače. Ráno byly podle dispečera krajské silniční správy všechny komunikace sjízdné, řidiči však musí být opatrní. Přes den očekávají silničáři, že nebezpečí námrazy na cestách pomine, i na Vysočině se oteplí.