Místopředsedkyně ČSSD koupí pozemku trestný čin nespáchala, uzavřela policie

Policie odložila trestní oznámení na náměstkyni ministra zdravotnictví a místopředsedkyni ČSSD Lenku Tesku Arnoštovou. Týkalo se pozemku v pražské Michli, který Arnoštová koupila v roce 2006 za téměř 1,5 milionu korun. Hodnota pozemku je nyní více než šestinásobná. Policie nezjistila, že by se Arnoštová dopustila trestného činu.

Lenka Teska Arnoštová
Zdroj: ČTK Autor: Michal Doležal

„Oznámením jsme se zabývali a provedeným prověřováním nebylo zjištěno, že byl spáchán jakýkoliv trestný čin. Proto byl případ uložen ad acta (jako vyřízený),“ řekl ČT mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Jan Daněk.

Trestní oznámení se týkalo nákupu pozemku o rozloze 1747 metrů čtverečních ve vilové lokalitě v pražské Michli. Arnoštová jej koupila za 1,48 milionu v roce 2006 od Tomáše Šulce. Současná hodnota pozemku je odhadem 9,7 milionu korun. Podle územního plánu je určený pro další obytnou výstavbu.

Rodina původního majitele Šulce prodejní smlouvu napadla po jeho smrti, u soudů ale neuspěla.

Cena byla v pořádku, dušuje se nová majitelka

Podle Arnoštové tehdejší cena odpovídala znaleckému posudku. Soudní znalec podle ní zohlednil znehodnocení pozemku skladováním stavebního odpadu a s tím i spojenými náklady na jeho odstranění. Podle deníku Právo přitom dřívější znalecký posudek z roku 2002 parcelu ohodnotil na 2,15 milionu.

Arnoštová na věc reagovala trestním oznámením na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestných činů pomluvy a křivého obvinění. Kauza má za cíl mě poškodit, uvedla.