Listopadové teplo přeruší víkend, pak se ale znovu vrátí

Nadcházející víkend se ponese v duchu ochlazení a silného větru. Na horách se rozprší. Po chladném a deštivém víkendu pak přijde s příštím týdnem znovu oteplení a nadprůměrné počasí bude pokračovat. K průměru se teploty znovu vrátí zřejmě až na konci příštího týdne.

Video Události za okamžik a počasí
video

Počasí ČT: O víkendu se ochladí

Už v noci na sobotu vítr znatelně zesílí a počítat s nárazovými poryvy bude nutné i přes den. Teploměry by měly ukazovat hodnoty mezi 7 a 11 stupni, ale právě vítr s nárazy i kolem 15 metrů za sekundu způsobí pocit mnohem chladnějšího počasí.

V neděli se teploty zhruba o stupeň zvednou, ale vítr ještě zesílí, takže velký rozdíl oproti sobotě lidé nezaznamenají. Nejsilnější vítr lze očekávat na horách severního pohraničí, tam by nárazy měly dosahovat až 30 metrů za sekundu, tedy přes 100 kilometrů v hodině.

Na hory a do poloh vyšších než 900 metrů nad mořem by měl přijít sníh, třeba pro Krkonoše počítají modely až s pěti centimetry nového sněhu. V neděli pak s oteplením přejde sníh v déšť. Ještě v sobotu budou teploty v tisíci metrech jen těsně nad nulou, v neděli už ale převládne zataženo s deštěm.