Významný autoservis čelí obžalobě kvůli instalaci kradených navigací

Významný autorizovaný autoservis s několika pobočkami je obžalovaný z vědomého a účelného instalování kradených navigací do aut svých klientů. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6 stíhá pět lidí včetně dodavatele navigací. Podle televize Nova jde o firmu NH Car. Ředitel společnosti Vít Pěkný tvrdí, že o původu navigací firma nevěděla.

Zdroj: ČTK/imago stock&people/ Autor: imago stock&people

Dodavatel navigací podle obžaloby nejprve na přístrojích vybrousil výrobní čísla a opatřil je nálepkami určujícími skutečnou identifikaci. Za extrémně nízkou cenu poté přístroje prodal autoservisu.

Ten navigace označoval jako nové a instaloval je klientům do aut způsobem, který zcela odporuje bezpečnostním standardům. Při obvyklé on-line instalaci by výrobce vozu ihned zjistil, že navigace je kradená, a instalace by se neuskutečnila.

„Motivem obviněných bylo obstát v tvrdém konkurenčním boji mezi autorizovanými autoservisy za každou cenu, tedy i za cenu páchání trestné činnosti, a získat co nejvíce klientů a vykazovat tak vyšší zisky,“ uvedla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.