Příští týden bude sychravo, pak se mírně oteplí. V půlce listopadu opět zaprší

Po příštím chladném a vlhkém týdnu se oteplí, předpovídá v dlouhodobém výhledu počasí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V první polovině listopadu by teploty i déšť měly být na běžných úrovních. Koncem čtyřtýdenního období bude srážek přibývat.

Zdroj: ČTK/Chromorange Autor: Maria Reichmaner

V příštím týdnu očekávají meteorologové přes den teploty v průměru kolem 11 stupňů Celsia, v noci kolem čtyř stupňů. V závěru týdne se má začít oteplovat, déšť bude pozvolna ustávat. „V závěru října očekáváme méně srážek a průměrné nebo slabě nadprůměrné teploty,“ uvedl ČHMÚ.

V prvních dvou listopadových týdnech meteorologové předpokládají teploty i srážky kolem dlouhodobého průměru. „Nelze vyloučit kratší přechodná období s výraznějšími projevy počasí,“ upozornili ale. V příštích čtyřech týdnech jako celku očekává ČHMÚ teploty stejné nebo mírně vyšší, než je v tomto období běžné. Také srážkově by mělo celé období odpovídat průměru, který je 43 milimetrů.

Video Zprávy ve 12
video

Předpověď počasí pro příští týden

Dlouhodobá průměrná teplota mezi 19. říjnem a 15. listopadem je 5,2 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v tomto období v roce 1965 s průměrem dva stupně Celsia. Naopak nejvyšší teploty meteorologové naměřili předloni, kdy průměr činil 8,2 stupně Celsia. Srážek nejvíce spadlo v roce 1998-92 milimetrů. Nejméně naopak napršelo v roce 1983 s úhrnem 4 milimetry.