Policista, který kopl do zraněného, dostal podmínku

Za kopnutí do řidiče motocyklu, který se pokoušel ujet, udělil odvolací soud obžalovanému policistovi dvouletý podmíněný trest. V první instanci ho soud sice shledal vinným, ale od potrestání upustil.

Dvouletý trest podmíněně odloženým na tři roky udělil Městský soud v Praze obžalovanému policistovi Danielu Jonášovi za zneužití pravomoci. Zpřísnil tak původní verdikt obvodního soudu.

Podle soudce Tomáše Stuchlíka se prokázalo, že policista kopal do sraženého zraněného motocyklisty. Rozsudek je pravomocný.

Incident se stal loni v létě na pražském Chodově. Mladý motorkář se pokoušel ujet policejní hlídce, která chtěla zkontrolovat technický stav motorky. Mladík ujížděl proto, že neměl řidičské oprávnění odpovídající skupiny. Vše skončilo kolizí obou vozů, pádem motorkáře a nárazem policejního auta do sloupu. Jeden z policistů, kteří utrpěli lehká zranění, poté do ležícího mladíka kopl a udeřil do hlavy.

Video Události
video

Soud potvrdil trest policistovi za zneužití pravomoci

Soud potvrdil trest policistovi za zneužití pravomoci

Zraněného mladíka policista místo ošetření kopl

Policejní mluvčí zprvu tvrdil, že řidič motocyklu utrpěl zranění po nárazu do sloupu pouličního osvětlení. Vše se však stalo před bezpečnostní kamerou, jejíž záběry získala Česká televize.

Policie i poté za svými muži stála. „Jestliže někdo neuposlechne pokynu, policista může použít donucovací prostředky,“ uvedl tehdy Jindřich Komárek z policejní akademie. Generální inspekce bezpečnostních sborů však oba policisty obvinila z trestných činů.