Mrazíky se hlásí o slovo, na Jizerce naměřili rekordních minus 9,6 stupně

Na Jizerce v Jizerských horách klesla ve čtvrtek ráno teplota na 9,6 stupně Celsia pod nulou. Padl tak rekord z 1. října 2012, kdy zde teploměry ukázaly jen minus 3,9. Mrzlo ale i v Liberci, na Chrudimsku nebo na Blanensku. Naopak nejtepleji bylo na Olomoucku. 

Jizerka-Rašeliniště
Zdroj: Facebook/Jan Štěpánek

Horská osada Jizerka patří k nejchladnějším místům Česka. Leží v údolí mezi 1122 metrů vysokou Jizerou a 1005 metrů vysokým Bukovcem. Ještě o něco chladněji bylo ráno na rašeliništi u Jizerky, kde teploměr klesl až k minus deseti. Podle Lenky Musilové z Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem se zde ale teploty nesledují dlouho.

Pod sedm stupňů pod nulou se dostala teplota i v Hlinsku na Chrudimsku, meteorologové tam naměřili minus 7,3 stupně. Jen o něco menší zima byla ve Volarech na Prachaticku, kde teploměr ukazoval minus 6,8 stupně. 

Ranní mrazík na Bukovině (Blanensko)
Zdroj: Facebook/Vlasta Zlámalová

Naopak nejtepleji bylo v noci v Pasece na Olomoucku, a to 6,2 stupně. V pražském Klementinu bylo 5,7 stupně Celsia. Během dne se bude dál oteplovat, nejvyšší teploty by mohly podle předpovědi dosáhnout 13 až 17 stupňů. Na horách bude kolem deseti.

Přízemní mrazíky po ránu očekávají meteorologové i v dalších dnech, přes den by ale mělo být opět teplo, o víkendu by mohlo být dokonce kolem 20 stupňů.