Lídři světového on-line byznysu přivezou do Prahy inspiraci

O nadcházejícím víkendu se Praha změní v metropoli on-line byznysu. Hostí totiž v pořadí už 8. ročník konference WebExpo, na níž se sejdou weboví profesionálové, designeři a špičky webového managementu z celého světa. Po boku osobností, jako je senior designér Twitteru Cennydd Bowles nebo Morgan Tocker z firmy Oracle, nebude chybět ani Česká televize. Kromě reportáží a článků nabídne také on-line přenos nejzajímavějších nedělních přednášek.

Je důležitější rychlost vývoje nebo udržitelnost kódu? Jakým vývojem prošly designové služby od dob druhého startupového boomu v Silicon Valley? Nebo jaké to je podílet se na vývoji vozítka Mars pro NASA? Na tyto a další otázky odpoví letošní WebExpo. Témata workshopů a přednášek jsou nabité zajímavostmi. Mezi největší hvězdy, s nimiž se letos mohou návštěvníci setkat, patří bezpochyby web developer světového formátu Jeremy Keith. Ve svém nedělním vystoupení bude mluvit o výzvách, které vývojáře čekají v prostředí, kde se komplexnost řešení stala denním chlebem.

K hlavním lákadlům sobotního programu patří například přednáška Gregga Bernsteina, který vede kvalitativní výzkum ve společnosti MailChimp. Ve svém vystoupení se zaměří především na způsoby, jak co nejlépe pracovat s informacemi z big data, a řekne, jakou roli sehrává kontext v uživatelském a produktovém výzkumu.

Kompletní program konference najdete na webových stránkách WebExpo 2015.

Odborníci z on-line branže doporučují také vystoupení Tobiase Ahlina, šéfdesignéra Lookbacku, který ve své práci proslul hravostí a do Prahy přijíždí s přednáškou o animacích a jejich významu v současném digitálním světě. "Tobias je vzácným příkladem designera vývojáře, který s lehkostí využívá své zkušenosti z obou oblastí k budování světově známých produktů. Jsem si jistý, že jeho přednáška osloví jak designéry, tak vývojáře a určitě nezklame,“ říká Pavel Maček, úspěšný český web designer, kterého práce zavedla až do Ameriky.

Na kávu s manažery

WebExpo se ale nebude zdaleka věnovat jen technické stránce programování, web designu a práci s informacemi získanými přes nejmodernější aplikace. Ke slovu se dostanou také manažerské celebrity. O svých zkušenostech přijde povykládat například Taťána Le Moigne, šéfka českého Googlu, kterou časopis Forbes řadí mezi 20 nejvlivnějších žen Česka, nebo Eduard Kučera, jeden ze zakladatelů společnosti Avast specializující se na vývoj antivirového softwaru.

Konference i letos zůstává věrná svému image inovativnosti a růstu. Zatímco zprvu probíhala jen v prostorách Vysoké školy ekonomické, letos se uskuteční hned na čtyřech místech v centru metropole. „Letošní ročník stavíme na základu, který se minule skvěle osvědčil, a sice že využijeme sály v centru Prahy. Dále spolupracujeme s iCollege a povedlo se přilákat více zahraničních hvězd,“ uvedl vlastník a organizátor WebExpa Michal Illich. Mezinárodní konference tak letos nabídne na 70 přednášek a sejde se na ní na 1600 expertů, kteří internetem a on-line světem doslova žijí. To WebExpo právem řadí mezi největší webové konference ve střední Evropě.