Po úterním zásahu proti extremismu obviní policie šest lidí

Praha - V souvislosti s úterním zásahem proti extremismu obviní policie celkem šest lidí, uvedla mluvčí dozorujícího Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Policie včera v Brně-Králově poli našla extrémně nebezpečný předmět, zřejmě nástražný výbušný systém.

„Realizace stále probíhá, obviněno bude celkem šest osob. Právní kvalifikaci ani další podrobnosti zatím nebudeme s ohledem na stadium vyšetřování sdělovat,“ uvedla policejní mluvčí bez dalších podrobností. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu v úterý zasahoval na několika místech České republiky. V Brně-Králově Poli policie našla extrémně nebezpečný předmět, jehož povahu neupřesnila. Podle informací ČTK to byl nástražný výbušný systém uložený v bytě panelového domu. 

„Byl jsem v průběhu dopoledne složkami IZS informován o tom, že dnes při zásahu Policie ČR byl v soukromém bytě nalezen nástražný výbušný systém. Policie ČR za pomoci Hasičského záchranného sboru ČR provedla evakuaci bytoveho domu,“ uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek na svém facebookovém profilu. 

V souvislosti s nálezem museli čtyři lidé dočasně opustit své obydlí. Zásah pyrotechniků trval několik hodin, ulice v okolí střežily policejní hlídky.  

Večer pak policie zasahovala také v Komunitním centru Ateneo v Mostě, kde se pořádají diskusní večery a projekce. Na místě byli jak uniformovaní policisté, tak kriminalisté v civilu.