Odpůrci islámu chtějí zakázat rituální porážení zvířat

Praha – Iniciativa Islám v Česku nechceme navrhuje, aby církve při registraci měly od tajných služeb povolení, že neohrožují bezpečnost země. Dosáhnout toho chtějí prostřednictvím některých poslanců hnutí Úsvit. Zaznělo to na dnešní ideové konferenci iniciativy, která odmítá islám. Prosadit chtějí i novelu zákona, která by zakázala rituální porážení zvířat.

Poslankyně Úsvitu Olga Havlová se podle svých slov chce o zákaz porážek osobně zasazovat. Ministra zemědělství Mariana Jurečku už prý na toto téma několikrát interpelovala. „To je další snaha činit muslimům všechny možné těžkosti. Nyní je to jídlo, za rok budou třeba chtít, abychom nosili nějaké konkrétní oblečení. Jsou to jenom zástupné náznaky té nenávisti,“ reagoval předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi.

Spoluprací se stranou Úsvit chce hnutí prosadit také změny v trestním zákoníku, které by se týkaly trestů za to, když se někdo zapojí do bojů na straně islamistů. Naznačila také své vlastní politické ambice. „Nevíme, zda půjde o blok vlastenecky zaměřených stran, o nezávislé kandidáty nebo zda začneme vytvářet stranu, která za deset let vyhraje volby,“ prohlásil lídr iniciativy Martin Konvička.