Soud o KV Arenu může město přijít draho. Náměstkyně ukazuje na Pelikána

Karlovy Vary  - Město Karlovy Vary může dostat do rozpočtových problémů prohraný soudní spor ve věci sporu se skupinou firem o vlastnictví KV Areny. Žalobu pro město zpracovávala advokátní kancelář tehdy spoluvlastněná současným ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Podle řady zastupitelů včetně náměstkyně primátora Hany Zemanové advokáti chybovali. Sám Pelikán ale pochybení nepřiznává proto, že verdikt není pravomocný.

Náklady za soudní při se pro Karlovy Vary vyšplhaly až k 50 milionům korun. Primátor Petr Kulhánek si je vědom, o jak vysokou částku jde. Pokud soudní náklady potvrdí i odvolací soud, může to pro rozpočet města znamenat vážné problémy.

Advokátní kancelář, jejímž spolumajitelem Pelikán byl, si najaly Karlovy Vary zhruba před čtyřmi lety. Zemanová poukazuje na to, že od té chvíle dostala kancelář za své služby 3,5 milionu a výsledek je pro město nepříznivý.

Video Karlovým Varům je ze soudu o KV Arenu horko
video

Karlovým Varům je ze soudu o KV Arenu horko

Pelikán v advokátní kanceláři nepůsobí od roku 2014, kdy se stal náměstkem na ministerstvu spravedlnosti. Několik týdnů starý rozsudek ale nevnímá jako výsledek špatné práce města nebo právníků jeho kanceláře. Protistrana ve sporu ale upozorňuje, že žaloba se dopustila procesní chyby, když se obrátila na nepříslušný soud. Zemanová to považuje za prokazatelné pochybení.

Soudní náklady zvýšil především posudek na tržní cenu nemovitosti, který město na radu právníků nechalo vypracovat. Podle prvoinstančního soudu je ale takový druh posudku pro spor nepoužitelný. Protože se město hodlá odvolat, není celá věc ještě u konce, tvrdí ministr. Zemanová v odvolání mnoho šancí na úspěch nevidí. „Nevím, jestli to není zbytečné mrhání prostředků,“ soudí náměstkyně primátora.