Patrik Berger podle Arménců plánoval letět osudným airbusem. Fotbalista to popřel

Jerevan – Bývalý fotbalista Patrik Berger popřel zprávy o plánované cestě v airbusu, na jehož palubě zahynulo ve francouzských Alpách všech 150 lidí. Arménský zpravodajský web news.am ve čtvrtek napsal, že někdejší český reprezentant prý chtěl letět osudným spojem, na poslední chvíli ale cestu zrušil. Sám Berger ale posléze na Twitteru zprávu dementoval.

Podle svého aktuálního vyjádření prý neměl cestovat v tragickém spoji z Barcelony do Düsseldorfu, ale letěl už o den dříve na lince Barcelona-Praha. Arménský server přitom napsal, že zpráva o havárii prý Bergera šokovala a fotbalista v nejbližší době nehodlá cestovat letadlem, a proto odřekl účast na sobotním exhibičním zápase v Jerevanu.

„Berger měl letenku do toho letadla a vyvázl šťastnou náhodou, protože se na letišti zdržel. Je to jenom člověk se svým nervovým systémem. Každý normální člověk by za těchto okolností v nejbližších dnech do letadla nenastoupil,“ citovala ve čtvrtek arménská tisková agentura Novosti-Armenija člena organizačního výboru sobotního zápasu Vitalije Prichodčenka.

V arménské metropoli měl Berger hrát za výběr světa mimo jiné s Robertem Carlosem, Gennarem Gattusem, Christem Stoičkovem nebo Jarim Litmanenem proti hráčům někdejšího Sovětského svazu. Zápas je pořádán při příležitosti šedesátin arménské fotbalové legendy Chorena Oganesjana. 

Média si už v minulých dnech všimla příběhu německé rozhlasové moderátorky Ann-Karin Götzové. S přítelem se do Düsseldorfu měli vracet poledním spojem. Naštěstí pro ně ho ale vynechali, aby si pobyt prodloužili. (Podrobněji ZDE.)

Airbus německé společnosti Germanwings podle čtvrtečního oznámení francouzských vyšetřovatelů havaroval poté, co druhý pilot, Němec Andreas Lubitz, nepustil kapitána do pilotní kabiny a záměrně změnil kurs stroje tak, že následoval náraz na zem. Podle vyšetřovatelů nejednal v afektu, ze záznamové techniky je prý patrný jeho klidný dech.