Stovka kriminalistů z týmu Kobra zasahuje na Karlovarsku kvůli daňovým únikům

Karlovy Vary - Speciální policejní tým Kobra zatím zadržel v Karlovarském kraji tři lidi kvůli podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa. V Novém Kostele a na dalších místech kraje dnes zasahuje 50 kriminalistů policistů pořádkové služby, 50 příslušníků celní správy Karlovarského kraje a pracovníci finančního úřadu. Tým zasahuje v areálu dopravní firmy Kastl.
Video Stovka kriminalistů z týmu Kobra zasahuje na Karlovarsku
video

Stovka kriminalistů z týmu Kobra zasahuje na Karlovarsku

„Dnešního dne karlovarská Kobra zahájila realizaci případu pod krycím názvem HABU 1. Jedná se o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky. Policisté a celníci provádějí domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor a dále prohlídky vozidel. Vyšetřovatelé budou provádět prohlídky a další úkony v trestním řízení po celý dnešní den,“ uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová. Celníci při akci mj. odebírali vzorky z nádrží zaparkovaných aut. Z areálu soukromé firmy na Chebsku kriminalisté odváželi krabice se zabavenými důkazy. 

„Můžu potvrdit přítomnost kriminalistů v Novém Kostele. O podrobnostech zásahu ale obecní úřad zatím žádné informace nemá. Vše ostatní by byly jen spekulace,“ řekl starosta obce Otto Teuber. Kriminalisté v Novém Kostele nejspíše zasahují v areálu firmy Kastl, která se mimo jiné specializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu, pronájem autojeřábů nebo provoz větrných elektráren. Kriminalisté zasahují také v Lubech na Chebsku a v Údrči na Karlovarsku.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny loňského června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

Zásahy Kobry