Od Šlechtové odchází náměstek Votruba, míří k Ťokovi

Ministři za hnutí ANO provedli personální rošádu. Podle zjištění České televize rezignoval náměstek ministryně pro místní rozvoj Ondřej Votruba, na úřadu Karly Šlechtové zodpovídal za veřejné investování. Šéf dopravy Dan Ťok potvrdil, že nastupuje na jeho úřad, i zde se ujme funkce náměstka.

Ministr dopravy uvedl, že Ondřeje Votrubu oslovil až poté, co se dozvěděl, že chce na ministerstvu pro místní rozvoj skončit. Zdůraznil, že Karle Šlechtové nepřetahuje lidi. „Nabídl jsem mu, že bych měl zájem, protože si myslím, že je to kvalitní člověk, a on moji nabídku přijal,“ uvedl Dan Ťok, podle kterého by mohl na nábřeží Ludvíka Svobody Ondřej Votruba pracovat od počátku dubna.

Votruba vystudoval Vysokou školu ekonomickou, na začátku milénia působil v pražské pobočce pro-investiční organizace japonské vlády JETRO, která si kladla za cíl podporu exportu. Od roku 2006 až do svého nástupu na ministerstvo v loňském roce působil v CzechInvestu, agentuře pro získávání zahraničních investic. Od února 2014 CzechInvest v provizoriu řídil.

Na ministerstvo nastoupil po příchodu Karly Šlechtové do nově vytvořené sekce Veřejného investování. Jeho hlavním úkolem byly veřejné zakázky a jejich elektronizace. Kromě nich se zabývá také stavebním řádem. Připravoval mj. nový zákon o veřejných zakázkách, který počítal s tím, že by v některých případech neměla být do budoucna rozhodující nejnižší cenová nabídka.