Němeček má nové náměstkyně: Ptáčkovou a Kolaříkovou

Praha - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) má dvě nové náměstkyně. Majetkové a mezinárodní věci bude mít na starosti Lenka Taie Kolaříková, náměstkyní pro strategie je Lenka Ptáčková Melicharová. Uvedl to internetový Zdravotnický deník s odvoláním na Němečka. Změny v organizačním řádu a vytvoření nových sekcí jsou reakcí na požadavky služebního zákona.

Podle ministra jde o transformaci struktury, nikoliv zvyšování počtu pracovníků. Zatím zůstává neobsazeno místo státního tajemníka, na které bude výběrové řízení, organizované personální ředitelkou pro státní službu.

Ptáčková Melicharová dříve pracovala jako náměstkyně ministra pro vnější vztahy na ministerstvu informatiky. Od roku 2007 pak byla náměstkyní ministra vnitra pro evropské záležitosti, od dubna 2013 do ledna 2014 působila jako náměstkyně ministra obrany. Není členkou žádné politické strany, dříve byla v KDU-ČSL.

Taie Kolaříková podle webu vedla brněnskou pobočku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a premiér Bohuslav Sobotka ji prosazoval na ředitelský post celého tohoto úřadu. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) si ale vybral někoho jiného. Kolaříková se pak stala ředitelkou kabinetu ministra Němečka.

Podle Zdravotnického deníku bude mít Němeček nakonec osm náměstků pro řízení odborné sekce, tedy těch, kteří vstoupí do služebního poměru podle služebního zákona. Jsou to dosavadní náměstkyně a náměstci Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), Josef Vymazal (ANO), Tom Philipp (KDU-ČSL), David Kotris, hlavní hygienik Vladimír Valenta a dvě nové náměstkyně Ptáčková Melicharová a Taie Kolaříková. Zbývá ještě vybrat státního tajemníka.