ČSSD dýchá ANO na záda, ODS balancuje nad propastí

Volby do Poslanecké sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO s 31 procenty hlasů, druhá ČSSD by měla 28 procent. Poslance by měly i KSČM, TOP 09, KDU-ČSL a ODS. Vyplývá to z průzkumu CVVM, který proběhl od 2. do 9. února.

Jako třetí by se do sněmovny dostali komunisté s 11,5 procenty hlasů. Oproti lednovému průzkumu si ale strana o dva procentní body pohoršila. Čtvrtá je TOP 09, které by dalo hlas 7,5 procenta voličů, což je naopak o procento více než minulý měsíc.

Pátí skončili lidovci se šesti procenty, kterým tak podpora klesla o jeden a půl procenta. Jako poslední by se do sněmovny dostala ODS s pouhými pěti procenty hlasů, což je hrana pro vstup strany do dolní komory. Podpora občanských demokratů tak od prosince stále klesá.

Volební model představuje předpokládaný výsledek voleb. Nezahrnuje nerozhodnuté voliče, nebo ty, kteří k volbám jít nechtějí. Účast by se podle průzkumu CVVM vyšplhala na 61 %. Průzkum proběhl ve dnech 2.–9. února, do výpočtu volebního modelu bylo započítáno 596 respondentů. Celkem se průzkumu zúčastnilo 1 069 lidí.

Srovnání povolebních šetření (parlamentní strany)
Zdroj: CVVM