Policie obvinila 11 Asiatů z obchodování s lidmi a kuplířství

Praha - Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes obvinili 11 Asiatů z obchodování s lidmi a kuplířství. ČTK to řekla mluvčí útvaru Blanka Kosinová. Skupinu policisté pozatýkali v noci na dnešek v rámci akce Tuong, upozornil na to server Novinky.cz. Akce podle Kosinové stále běží. Pokud by byli cizinci odsouzeni, hrozí jim trest až 15 let odnětí svobody.

Mluvčí uvedla, že podezřelé osoby sledovala policie od začátku roku. Trestné činnosti se prý totiž dopouštěli již delší dobu. Zatýkání probíhalo ve Středočeském kraji, v západních Čechách a v Praze.

Dnes a v pondělí budou cizinci vyslýcháni. Podle serveru Novinky.cz také policisté provedli desítky domovních prohlídek v bydlištích zadržených Vietnamců, zejména v Praze a v Domažlicích. Prohledali údajně i tři nevěstince v Praze a jeden v Chebu.

Televize Prima a Nova dnes uvedly, že obchodníci dívky lákali do Česka na práci hostesek a barmanek. Za zprostředkování „práce“ prý museli zaplatit až deset tisíc dolarů (asi 180 tisíc korun). Po příjezdu je pak nutili k prostituci. Zákazníky byli údajně většinou opět Asiaté. Při domovních prohlídkách v bytech kuplířů policisté našli až milion korun v různých měnách a drogy.