Hašek: Poslanec ČSSD Wolf zůstává v klubu sociálních demokratů

Praha - Poslanec ČSSD Petr Wolf zůstává v sociálnědemokratickém klubu. Socialistických poslanců je stále 72 a Wolf není žádný trojský kůň, řekl na zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD předseda jejího poslaneckého klubu Michal Hašek. Wolf v době hlasování o nedůvěře vládě a o státním rozpočtu neúspěšně obhajoval na Vysoké škole báňské (VŠB) profesuru. Svým kolegům se však omluvil s tím, že prodělal vážnou srdeční příhodu a je v nemocnici.

„Pokud by se skutečně ukázalo, že pan Wolf místo hospitalizace v nemocnici a pobytu ve sněmovně, pokud by byl zdráv, obhajoval nějakou práci na univerzitě, bylo by to jistě velmi vážné selhání,“ řekl tehdy Hašek.

Dnes o věci jednal poslanecký klub ČSSD. Hašek potom členům výboru sdělil, že Wolf byl hospitalizován se srdeční příhodou a nemocnici opustil na dvě hodiny na revers. Kauza Wolf je podle šéfa socialistických poslanců mediálně vytvořená a ČSSD by na ni neměla nabíhat. „Petr Wolf si musí odpracovat důvěru, bude si ji odpracovávat při každém dalším hlasování,“ zdůraznil Hašek.

Wolf již v minulosti koaličnímu kabinetu Mirka Topolánka (ODS) nepřímo pomohl. Když vláda v lednu žádala o důvěru, kvůli vlastní chybě nehlasoval. Později se také netajil tím, že by byl pro stavbu amerického radaru, i když ČSSD je proti a dnes toto stanovisko k radaru s velkou pravděpodobností potvrdí.