Čtrnáctiletý hoch havaroval s autem svého otce

Česká Lípa - Čtrnáctiletý řidič havaroval na Českolipsku s Opelem Vectra. Při nehodě utrpěl jeho stejně starý spolujezdec lehčí zranění. Silný vůz chlapec sebral rodičům bez dovolení, neudržel ho na rovné silnici, sjel do příkopu a narazil do sloupu elektrického vedení. Dnes to oznámila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Viníkovi havárie nehrozí pokuta a ani trestní stíhání. Ve 14 letech ještě není trestně odpovědný. „Nehoda se odehrála odpoledne na vozovce z Brniště do Novin pod Dalekem. Škoda na automobilu dosáhla 60.000 korun,“ dodala Baláková.

Podle mluvčí se školák stal nejmladším motoristou, který letos na Českolipsku havaroval. Baláková však nezapočítává kuriózní nehodu z října, kdy v Mimoni devatenáctiměsíční dítě nastartovalo Ford Eskort, a vůz narazil do zdi nedalekého domu. Batole i jeho matka na sedadle spolujezdce vyvázli bez zranění. Děťátko způsobilo škodu 25.000 korun. Ford zaparkoval na Mírovém náměstí chlapečkův otec. Odešel do banky, klíček ale nechal v zapalování, aby ve voze mohlo hrát autorádio.

Batole sedělo ve voze v autosedačce, maminka mu však uvolnila popruhy, aby se mu ulevilo. Chlapeček pak přelezl zezadu na místo řidiče a v nestřežené chvíli otočil klíčkem v zapalování. Ačkoli motorista - junior nedosáhl na spojku, ford se dal do pohybu. Podle odborníků se auto rozjede i poté, když řidič pouze otočí klíčkem v zapalování.