Za dopravní nehody v době Vánoc zaplatilo životem 11 lidí

Praha - Dopravní nehody od soboty do středy zaplatilo životem 11 lidí. Nejvíce lidských životů si vyžádaly kolize v pondělí přímo na Štědrý den, kdy zahynulo pět lidí. Za pět dní kolem Vánoc policisté napočítali 1409 nehod, způsobená škoda přesáhla 64,5 milionu korun. Opilí řidiči způsobili 106 kolizí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

K tragické bilanci Štědrého dne přispěla nejvýznamněji nehoda, která se stala v pondělí před půlnocí na Olomoucku. Dvě auta plná mladých lidí se vydala na půlnoční mši a obě havarovala. Dva mladíci ve věku 25 a 19 let a sedmnáctiletá dívka zemřeli na místě, patnáctiletá dívka podlehla svým zraněním později v nemocnici. Asi v 9:00 zemřel také mladý muž nedaleko Brandýsa nad Labem při hromadné nehodě na namrzlé silnici R10, kde havarovalo šest aut. Muže srazila řidička osobního auta ve chvíli, kdy dával výstražný trojúhelník za auto.

Po Štědrém dnu zemřelo na silnicích nejvíce lidí ve středu, kdy dopravní nehody zaplatili životem tři lidé. Například v Brandýse nad Labem zemřel při nárazu osobního vozu do sloupu elektrického vedení pětadvacetiletý spolujezdec. Naopak úterní nehody se podle předběžných statistik obešly bez obětí. Sváteční dny mají na kontě i zraněné, od soboty do středy policisté zaznamenali 28 těžce a 200 lehce zraněných lidí.

Nejvíce nehod se letos stejně jako loni stalo v předvánočním shonu. V sobotu se podle statistik stalo 430 nehod, o zlaté neděli policisté napočítali 323 kolizí. Nejklidnější byl naopak Boží hod vánoční, kdy se stalo 180 havárií.