V Poděbradech je uzavřený most přes Labe

Poděbrady - Na pět měsíců je uzavřený jediný poděbradský most, který vede přes Labe. Řidiči a poté i chodci budou muset využívat objížďky, nebo provizorní přívoz. Na místě starého mostu postaví silničáři nový, který budou moci podplouvat vyšší lodě.

Silnice II/611 je uzavřena mezi ulicí Pražskou a Bílkovou v úseku od křižovatky se silnicí II/329 na Jiřího náměstí až po kruhový objezd na silnici I/38 v Přední Lhotě. Deset tisíc řidičů, kteří každý den přes most přejedou, budou muset tyto objížďky využít. Jedna vede přes nový obchvat Nymburka a druhá vede sjezdem z dálnice.

Objížďka prodlouží řidičům cestu asi o 10 kilometrů. Zajdou si i chodci, až se most uzavře i pro ně. Přes Labe se dostanou po lávce elektrárny, nebo je sveze bezplatný přívoz. Poděbradský most je v současné době nejnižší na středním úseku Labské vodní cesty. Právě proto ho silničáři demontují a nahradí novým: „Současná výška mostu je 3.9 metrů nad hladinou a my to potřebujeme zvednout na 7 metrů,“ vysvětluje požadavky přestavby stavbyvedoucí Jiří Syrový.

Stavba mostu bude stát 130 milionů korun, zaplatí ji EU a Státní fond dopravní infrastruktury HŠ ČT Poděbrady. Nový most by měl být zprovozněn na konci května 2008.