Řidič v Plzni naboural policejní auto, srazil ženu a utekl

Plzeň - Policisté v Plzni pátrají po asi pětadvacetiletém muži, který dnes po 13:00 naboural při průjezdu křižovatky do policejního auta. Odmrštěný vůz, který řídil, srazil pětadvacetiletou ženu na chodníku. Řidič z místa nehody utekl. Policisté zjistili, že vůz Škoda Favorit byl kradený. Mladá žena utrpěla zranění nohy, policisté zraněni nebyli. Informoval policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

Podle něj jel služební vůz po hlavní silnici ulice U Jam. Směřoval od Kaznějovské ulice ke Gerské třídě. Při průjezdu křižovatkou mu z vedlejší Jesenické ulice vjel do jízdní dráhy favorit a srazily se. Silný náraz odmrštil modrý vůz na protější chodník. Tam auto srazilo mladou ženu. „Oba policisté vyběhli okamžitě z vozu, aby zraněné poskytli první pomoc. Toho využil řidič favoritu a z místa nehody utekl,“ dodal Ibehej.

Dívku odvezla sanitka do fakultní nemocnice se zraněním nohy. Po řidiči policisté pátrají. Podle předběžných informací mělo jít o mladíka kolem 25 let, štíhlého a vysokého zhruba 175 centimetrů.

Požití alkoholu u řidiče služebního vozu, na kterém vznikla škoda asi 80.000 korun, vyloučila dechová zkouška. Kradený vůz nyní prohlíží kriminalistický technik.