Stavba železničního koridoru opět omezila dopravu v Táboře

Tábor - Stavba IV. železničního koridoru opět omezila dopravu v Táboře. Na křižovatce Černé mosty, která je s 20.000 automobily denně nejfrekventovanější ve městě, se kvůli stavbě železničního mostu snížil počet jízdních pruhů ze tří na dva. Omezení potrvá až do konce dubna. Město očekává, že se v místě budou v dopravní špičce vytvářet kolony a řidičům radí, aby se křižovatce vyhnuli, řekl vedoucí odboru dopravy táborské radnice Erazim Troch.

„Již jednou tu loni taková uzavírka byla. Teď je tu znovu, protože se staví druhý most na IV. železničním koridoru. Z jednoho jízdního pruhu se bude jezdit jak do ulice Soběslavské, tak zahýbat do ulice Chýnovské. Tam vždy dochází k poměrně značnému zpomalení dopravy,“ uvedl Troch. Řidiči by se měli úseku vyhnout nejlépe přes obchvat města, pokud nemíří přímo do centra.

Stavba prvního úseku IV. železničního koridoru na jihu Čech mezi Doubím u Tábora a Táborem má skončit nejpozději v červenci 2009. Práce na modernizaci téměř 12 kilometrů tratě by měly stát 2,8 miliardy korun, z čehož 1,7 miliardy by mohla hradit Evropská unie. Současnou jednokolejnou trať nahradí dvoukolejná, díky níž se zvýší rychlost vlaků v některých úsecích až na 160 kilometrů za hodinu. Nyní je nejvyšší povolená rychlost 100 km/h.