Otcové blokují kvůli Pavlové úřad pro ochranu dětí

Brno - Členové sdružení K213 zahájili dnes ráno blokádu Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně. Chtějí tak advokátce Lence Pavlové zabránit, aby se ujala funkce. Členové sdružení jsou připraveni demonstrovat do té doby, dokud protest neukončí policie nebo je nevyslechne ministr práce a sociálních věcí. „Budeme tu klidně 14 dnů,“ uvedl člen sdružení Jiří Fiala.

Protest začal v 07:00. Účastní se ho pět členů organizace K213, kteří stojí ve stupních dveřích do administrativní budovy v brněnské Josefské ulici, v němž úřad sídlí. Kdy by Pavlová měla dorazit do zaměstnání, netuší.

Organizace K213 má asi 480 členů. Jsou to především otcové, jimž byl po rozvodech s jejich partnerkami znemožňován styk s dětmi. Tvrdí, že se Pavlová dostala na post ředitelky úřadu neprůhledným způsobem. Požadují, aby bylo vysvětleno, jak konkurz vyhrála.

Druhou zásadní výtkou k Pavlové je její minulost. Organizace se domnívá, že je „feministickou advokátkou extremistických feministických spolků Profem a Koordona, které razí s rovností občanů zcela neslučitelné názory“.

K213 uvádí ve svém prohlášení, že Pavlové a všem, kteří ji z ministerstva práce a sociálních věcí na post ředitelky úřadu dosadili, vyhlásila nesmiřitelný boj. V něj chtějí pokračovat až do doby, kdy bude výběrové řízení na ředitele úřadu anulováno a uskuteční se nový konkurz.