Děčín nedá peníze na provoz vlaků na trati do Oldřichova

Děčín - Město Děčín nepřispěje na provoz trati z Děčína do Oldřichova u Duchcova na Teplicku, na které od loňského 9. prosince nejezdí vlaky. Děčínský primátor Vladislav Raška řekl, že naprostá většina zastupitelů nesouhlasila s tím, aby město provoz na trati dotovalo.

Vlaky po této trati nejezdí proto, že je tam kraj neobjednal. Nahradil je údajně levnějšími autobusy. Starostové obcí se rozhodli, že tam chtějí dopravu udržet a chtěli ji dotovat z obecních rozpočtů. Děčín, který je největším městem na trase, měl přispět přibližně 100 000 korunami, tedy zhruba třetinou částky. Městská rada doporučila uvolnit peníze. Podle Rašky ale nebylo jasné, že by peníze stačily. Zastupitelům vadilo i údajně hrubé osočování kvůli trati různými občanskými sdruženími a skutečnost, že se trať stává předmětem politického boje.


Starosta Telnice na Ústecku Jaroslav Doubrava, jež patří k lidem, kteří se o obnovení provozu vlaků snaží, řekl, že se obce této iniciativy nevzdávají. Už nějaké peníze mají, o dalších prý budou jejich představitelé jednat. Vlak tam zatím objednaly na 22. března a 17. a 31. května. Doubrava dodal, že starostové by chtěli, aby jezdil i během letních prázdnin o víkendu, kdy je vrchol turistické sezony.