Jan Švejnar končí své předvolební turné

Ostrava - Prezidentský kandidát Jan Švejnar uzavírá své předvolební turné po českých a moravských městech návštěvou Ostravy. Švejnar zahájil svůj program ve Stodolní ulici, kterou prošel společně se sociálním demokratem Lubomírem Zaorálkem a Kateřinou Jacques ze Strany zelených.

Podle redaktorky ČT Marty Pilařové vzbudila Švejnarova návštěva značnou pozornost ostravských obyvatel - během chvíle se kolem prezidentského kandidáta vytvořil velký zástup lidí. Švejnar se jich ptal na problémy, kterými by se v případě svého zvolení prezidentem mohl zabývat. Odpoledne čeká Jana Švejnara oficiální část programu - setká se s ostravským primátorem Petrem Kajnarem a významnými osobnostmi regionu. Večer bude diskutovat s veřejností a se studenty v kině Vesmír.

Švejnar byl hostem pátečního vydání pořadu České televize Události, komentáře. V relaci řekl, že pokud by byl prezidentem zvolen on, neznamenalo by to automatický pád vlády. V případě, že by k němu přece jen došlo, pověřil by znovusestavením kabinetu opět ODS.

Václav Klaus, současný prezident a Švejnarův protivník v předvolební kampani, bude exkluzivním hostem pondělního vydání Událostí, komentářů.